↑ Return to Judo

Judo – Kalbaltner arany, Ferencz és Lukács ezüstérmes

A 45, 49, 50 és 55 kg-os súlycsoportokban szereztek érmet az Egri Városi Sportiskola versenyzői a kecskeméti Mercedes Benz Gyár Kupa Diák A és Diák B országos bajnokságon. Összesen 370 ifjú judós állt tatamira. A bajnoki címekből a BHSE, a Nagykanizsa és a z Óbuda csapat szerzett legtöbbet (3). Az Egri Vároisi Sportiskola utánpótlása is jól vizsgázott. A Diák B kategóriában az 55 kg-os súlycsoportban magyar bajnoki címet szerzett Kalbantner Péter Kolos. A dobogó második fokára állhatott a 45 kg-os Ferencz Vince Zétény és a z 50 kg-os Lukács Botond Péter. Fejér Barna edző tanítványai közül a Diák A- korcsoportban a harmadik helyen végzett a 49 kg-os Gotyár Dominik. Ugyanebben a súlycsoportban ötödik lett Esküdt Ádám. Az éremtáblázatot 75 klub közül a 6. helyen zárt az Egri Városi Sportiskola. A résztvevő klubok közül 56 egyesületnek jutott legalább egy érem.