«

»

nov 10

Tájfutás – Kiss Mikes Tamás serdülő országos bajnok

Az elmúlt hetekben a Mecsek adott otthont a tájékozódási futók klasszikus, normáltávú egyéni és pontbegyűjtő csapat országos bajnokságainak. A Pécs felett magasodó Jakab-hegy jellegzetességei és az azt kihasználó pályakitűzők az utóbbi évek legkeményebb normáltávú pályáit kínálták a bajnoki címekért küzdő tájfutóknak. Az Egri Városi Sportiskola tájfutói óink kiválóan alkalmazkodtak a nehéz körülményekhez. A serdülő magyar válogatott Kiss Mikes Tamás F16 kategóriában országos bajnoki címet szerzett. A 6,7 km légvonaltávú, 310 m szintkülönbségű útvonalát hibátlan futással egy órán belül teljesítette, hét perccel utasítva maga mögé a mezőnyt. Jacsó Barnabás F20-ben 4., Kocsik Eszter N16-ban 5. Bárány Tamás F21-ben 6. helyen végzett.

A pontbegyűjtő országos csapatbajnokság az első napival azonos terepen zajlott, de pörgősebb futásokat kívánt. Dobogós helyet ért az EVSI újonc 14 éves lányok triója Bóta Dorina, Kovács Dorina és Takács Emese összeállításban.A felnőtt kategóriában a Kocsik Eszter, Kocsik Nóra és Tiszlavicz Veronika alkotta női csapat mindössze 20 másodperccel maradt le a dobogóról. A Bárány Tamás, Jacsó Barnabás, Kiss Mikes Tamás alkotta felnőtt trió nagy küzdelemben végül az elit kategória 5. helyét szerezte meg. További bajnoki pontszerző, 6. helyen végzett N18 kategóriában a Borbás Ágota, Pintér Eszter és Varga Boglárka összeállítású csapat.