«

»

nov 10

Ökölvívás – Oláh Eszter nyolcadik, Danyi Dániel első magyar bajnoki aranya

Győrben az Olimpiai Sportparkban befejeződött a 97. Papp László felnőtt női és férfi ökölvívó magyar bajnokság. A szombati döntőkben 2 egri volt érdekelt. A hölgyeknél a 81 kg-os súlycsoportban Oláh Eszter a 2. menetben döntő fölénnyel nyert Szintay-Major Barbara (KBC) ellen , ezzel nyolcadik magyar bajnoki címét szerezte meg. Dorkó Péter az Egri Városi Sportiskola vezetőedzőjének tanítványa az új súlycsoportjában is magabiztos bunyóval hódította el az aranyérmet. Az aranyérmet és a serleget Kovács Géza, a MÖSZ elnökségi tagja, az Egri Városi Sportiskola igazgatója adta át. A férfiak döntőjében a 60 kg-os fináléban Danyi Dániel volt érdekelt. Remek mérkőzésen a Honvédos Bundovics ellen 4:1-es pontozással nyert az EVSI 20 éves kiválósága, első aranyérmét szerezte a felnőttek között. A 64 kg-os súlycsoportban Könnyű Richárd bronzérmet vehetett át az eredményhirdetésen. Fülep Emese az 5. helyen végzet a 64 kg-os mezőnyben. Összesítésben a 4 fős EVSI-s alakulat 2 arany és 1 bronzéremmel zárta a jól szervezett országos bajnokságot. A legjobb női versenyző a sárospataki Mezővári Kinga, a legjobb férfi versenyző az újpesti Kiss Levente lett. A csapatversenyt a Vasas Süllős nyerte a Kőbánya és a Honvéd előtt.

97. PAPP LÁSZLÓ ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, GYŐR, bajnokok és Egri Városi Sportiskola versenyzőinek eredményei:, férfiak

52 kg. Bajnok: Virbán Martin (Bp. Honvéd)
56 kg. Bajnok: Virbán Gábor (Bp. Honvéd,
60 kg. Bajnok: Danyi Dániel (EVSI – edző: : Dorkó Péter
64 kg: Bajnok: : Kovács Richárd (NYVSC),, 3. Könnyű Richárd (EVSI)
69 kg: Bajnok Kozák László (Vasas-Süllős,)
75 kg. Bajnok: : Benkő László (Kanizsa BK)
81 kg: Bajnok: Tallósi Péter (Vasas-Süllős)
91 kg: Bajnok: , Hámori Ádám (Fitt-Box Kőszeg)