«

aug 19

Szeles Bálint 2 arany, Bálint Noémi 1 bronz

Magyarország junior (U23) és utánpótlás országos bajnokságát rendezték meg az Ikarus BSE atlétikai pályáján. Az Egri Sportiskola SE sportolói kiemelkedően jól szerepeltek a rangos megmérettetésen. Petrovai József vezetőedző tanítványai az előzetes reményeket teljesítve 2 arany egy bronzérmet és további értékes helyezésekkel bizonyították tehetségüket. A kemény edzésmunka a hétvégi viadalon kamatozott. Az előző heti felnőtt ob-n bronzérmes Szeles Bálint fő számában a 110 méteres gátfutásban 13.88-as kiváló eredménnyel szerezte meg a bajnoki címet. Külön elismerésre méltó, hogy az időeredmény a 13.90-es Európa-bajnoki szintidőnél is jobb. A vasárnapi napon Szeles Bálint a 200 méteres síkfutásban is rajthoz állt és 21.58-as egyéni csúccsal megszerezte a 2. aranyérmet. Ugyanebben a versenyszámban Pócs Dominik Ádám az utánpótlás mezőnyben 22.51-es idővel a 7. helyen végzett, megismételve a felnőtt országos bajnokságon elért helyezését. A jó formában lévő Pócs a 100 méteres távon 11.11-es idővel az 5. helyen ért célba. A női utánpótlás 100 méteres gátfutásban Bálint Noémi 14-94-es idővel bronzérmet szerzett. Távolugrásban Vadkerti Lili 4., Bálint Noémi 8., 400 méter gáton Ignácz Alexandra 4., Bornemissza Anna Sára a 8. helyen végzett. Az egri sportiskolából MTK-hoz átigazolt Sári Pálma 49.66-os eredménnyel nyerte a gerelyhajítást.