«

»

okt 24

Ökölvívás – Junior Ob: Kovács Petra magyar bajnok

Az egri Kemény Ferenc Sportcsarnokban a döntőkkel befejeződött a junior korosztály (15-16 évesek) magyar bajnoksága. A Magyar Ökölvívó Szakszövetség és az Egri Városi Sportiskola közös rendezésében a 4 napos viadalon 30 leány és 120 fiú versenyző lépett szorítóba. Az ökölvívósport jövője szempontjából fontos korosztályban az előcsatározások és a finálékban is jó meccseket láthatott a közönség, de sok olyan összecsapás is akadt, ahol nagy volt a felek közötti tudáskülönbség. Az Egri Városi Sportiskola 4 versenyzőt nevezett, sajnos sérülés és betegség miatt nem tudott indulni Szöllősy, Puporka és Varga. Az idei junior bajnokságon Kovács Petra a 66 kg-osok mezőnyében szerzett bajnoki címet. Nagy Vivien a második helyen végzett. A dobogó harmadik fokára állhatott Bubulyka Zsolt. Jakab Imre érem nélkül maradt. A jól szervezett, színvonalas eseményen megjelent Erdei Zsolt a MÖSZ szakmai társelnöke, Csötönyi Sándor MÖSZ tiszteletbeli elnöke. A díjátadásban a házigazda Kovács Géza az EVSI igazgatója, a MÖSZ elnökségi tagja, valamint Balzsay Károly a magyar válogatott szövetségi kapitánya és Nagy Anett Viktória MÖSZ főtitkára működött közre.

Dorkó Péter, az Egri Városi Sportiskola szakosztályvezetője értékelésében kiemelte Kovács Petra teljesítményét, aki a legjobb női versenyző különdíját is kiérdemelte: – A sok sérült és beteg ellenére versenyzőink mindent megtettek a sikerért, a győzelemért. Sajnos Jakab Imrének nem sikerült érmet szereznie. Köszönjük a Sportiskola dolgozóinak a szervezésben, Oláh Eszternek, Nagy Ferencnek és Horváth Máténak pedig az edzőként végzett munkáját.