«

Sze 01

Atlétika – Szuper Liga, Magyar Liga: egri érmek

Perge Attila, Sári Pálma és Ráduly Marcell révén 3 arany, Szeles Bálint és Ignácz Alexandra révén 2 ezüst, Pócs Dominik Ádám és Bornemissza Anna Sára révén 3 bronzérmet szereztek az Egri Sportiskola SE versenyzői a Szuper  Liga és Magyar Liga döntőjében. Az MTK Budapest otthonában, a fővárosi Lantos Mihály Sportközpontban a 6. Atlétikai Magyar Szuper Liga Döntő és a 3. Atlétikai Serdülő Magyar Liga Döntt, 3. Junior és Ifjúsági Magyar Liga Döntőt rendezték meg, A kétnapos finálékon az egyéni csúcsok, szezonbeli legjobbak, szoros küzdelmek döntöttek a győzelmekről, dobogós helyezésekről. A szuper Ligában olimpiai és világbajnoki szintet jelentő országos csúcsot is jegyezhettünk. Kácser Zita aratta: a sérüléséből nemrégiben visszatérő, többszörös magyar bajnok versenyző 3000 m akadályon 9:26.59-es új országos csúcsot ért el, majd’ 4 másodperccel megjavítva ezzel Tóth Lívia 2005 óta fennálló magyar rekordját. Szenzációs eredményével Kácser Zita kvalifikált az őszi dohai világbajnokságra és a jövő évi tokiói olimpiára is. Petrovai József és Fejjes Péter edzők tanítványai közül a férfi 110 m gáton Szeles Bálintot (14.14) másodikként ért célba. A serdülő ligában a magasugrást Ráduly Marcell nyerte. Az ifjsági Magyar Liga döntőben 400 gáton Perge Attila, gerelyhajításban Sári Pálma végzett az első helyen.