«

»

aug 20

Röplabda – Megszűnik az Agria RC, EVSI néven marad az utánpótlás

Nem jó hírek érkeztek hozzánk városunk női röplabda csapatával kapcsolatosan. Gáspárdy György ügyvezető tájékoztatása szerint a 2017/2018-as szezonban nem indít felnőtt csapatot az Agria RC, sőt a napokon belül maga a klub is megszűnik. Derült égből villámcsapásként érheti a csapat hűséges szurkolóit a döntés, hogy a legutóbbi pontvadászatot az NB II-ben második helyen záró együttes gyakorlatilag nincs tovább. Éveken keresztül az anyagiak jelentették a legkomolyabb problémát a szakosztály számára, ám a szüneteltetésnek ezúttal szakmai okai vannak. Gáspárdy György portálunk érdeklődésére elmondta: hat játékossal lehetetlen nekivágni a bajnoki idénynek. A tavalyi keretből ketten – Nemes és Tolnai – Miskolcon folytatják pályafutásukat, míg Árvai nagy valószínűséggel Debrecenbe költözik. A fiatalabb lányok közül voltak, akik abbahagyták a röplabdát, mások tanulmányi elfoglaltságokra hivatkozva nem tudják látogatni az edzéseket, illetve nem tudnak idegenbeli mérkőzésekre elutazni. A sportág nem szűnik meg városunkban. Az Egri Városi Sportiskola néven az utánpótlás továbbra is versenyezni fog. Az U19-es csapat az országos ifjúsági bajnokságban lesz érdekelt, valamint elindul a Magyar Kupában is. Lesz korosztályos U17-es együttese is az EVSI-nek, ők a serdülők számára kiírt országos megmérettetéseken indulnak, valamint U15-ben is csapatunk. A versenyszezon októberben veszi kezdetét, az ifjúságiak számára már szeptember végén elstartol az idény. Napok múlva az is kiderül, hogy a különböző korosztályú csapatok mely edzők irányítása mellett kezdik meg a felkészülést.