KOSÁRLABDA – Alsóházi csaták váltakozó sikerrel

Sűrű a versenyprogram az utánpótlás országos kosárlabda bajnokságokban. Az Alsóházban 25-32. helyért folyó rájátszásban a Márton Krisztina edző irányította kadet és junior csapat egy győzelemmel és három vereséggel zárta az elmúlt heteket. A Lehel Kosársuli ellen hosszabbításban nyertek az egriek. Végig előnyben volt az EVSI-KOK, már 30 ponttal is vezettek Lénárt Ákosék. A 4. negyedben nagy hajrába kezdett a Lehel és kiegyenlített. A hosszabbításban sikerült kiharcolni a 80-77-es sikert. A Kecskemét kiélezett mérkőzésen nyerni tudott Egerben. A serdülők Veszprémben kapott ki, majd a MEAFC ellen hazai környezetben is vesztesen hagyta el a pályát.

Eredmények, Fiú kadett Országos Bajnokság Rájátszás 25-32 helyért
Egri VSI-KOK – Kecskeméti KA/B
53-63 (12-13, 16-19, 17-15, 8-16)
Az egri pontszerzők
: Lénárt Ákos 25, Bolla Norbert 9/9, Bíró Dániel 6, Murányi Dániel 5, Lengyel Dániel 4, Gergely Péter 2. Károly György 2.

Fiú kadett
Egri VSI-KOK – Lehel Kosársuli
80-77 (21-17, 15-10, 24-12, 10-31, 10-7) hosszabbítás után
Egri pontszerzők:
Bolla Norbert 21/12, Lénárt Ákos 16, Gergely Péter 15/3, Károly György 10, Bíró Dániel 8, Lengyel Dániel 4, Murányi Dániel 4, Vasas Ádám 2, ill. Nagy Ádám (Lehel) 42/24.
Az EVSI-KOK 4 győzelemmel és 4 vereséggel az 5. helyen áll a rájátszásban

Fiú Junior Országos Bajnokság Rájátszás 25-32 helyért
Egri VSI-KOK – MEAFC/A
34-67 (9-14, 6-22, 3-16. 16-15)
Az egri pontszerzők:
Holecz Gergő 12/3, Lénárt Ákos 10, Bíró Dániel 4, Bocsi Attila Levente 3, Kelemen Axel 3/3. Szabó Szabolcs 2.

VUKE Veszprém U18/A – EGRI VSI KOK
79-47 (22-15, 22-9, 19-14, 16-9)

Márton Krisztina edző értékelése: – A kadett csapatunknak a Lehel Kosársuli legyőzése a hosszabbításban sikerült. A rendes játékidőben már harminc ponttal is vezettünk. Az ellenfélből Nagy Ádám 42 pontot dobott, akit a mérkőzés első részében sikerült semlegesíteni. A hosszabbításban ismét fegyelmezetten játszottunk és sikerült nyerni. Kecskemét ellen a gyenge lepattanózás miatt veszítettünk. Lénárt Ákos emberfelettit nyújtott. Sajnálom a vereséget, mert három negyed után egyformán álltunk, csak az utolsó percekben kerekedett felül a Kecskemét. A junioroknál Veszprémben nagyot küzdött a csapat és alulmaradt. A MEAFC ellen inkább bokszmeccshez hasonlított a mérkőzés. Nagyon fizikális csata volt, amelyből nem jöttünk ki jól. Ilyen kevés ponttal nem lehet meccset nyerni.